duben

30.

  • 30.4.2014

Iva Kouklová

Než vstoupila do světa realit, pracovala v letech 1996 – 1997 v médiích nejprve pro regionální deníky ve vydavatelství MAFRA, poté až do roku 2002 v reklamních a mediálních agenturách Ogilvy and Mather a Mindshare. Ze zkušeností z reklamy a médií těží do dnešního dne.

Počátky v realitách…

V roce 2002 opustila reklamní obor a její první realitní zakázka byla pomoc s hledáním nemovitosti pro  kolegu v Londýně, později stejnou službu zprostředkovávala pro další a další zájemce, kterými obvykle byli zaneprázdnění manažeři nebo lidé žijící mimo ČR. Časem přibyly zakázky na prodej nemovitostí a tak založila malou realitní společnost RNK.

Začátky prodeje byly velmi těžké.  Zpočátku dělala v dobré víře jen „doufající realitní marketing“, kdy zakázku dle svého nejlepšího vědomí zpracovala, vyvěsila na realitní servery, a „doufala“, že osloví klienta. Ne vždy se tento postup ukázal jako úspěšný. V období krize se začala vzdělávat v realitním oboru, prošla různými kurzy nejen pro realitní makléře, z nichž některé ji ukázaly jiné možnosti v přístupu k prodeji.

„Dodnes lituji ztráty času v prvních letech makléřského života díky velkým chybám, které jsem dělala. Stejné chyby dělá spousta začínajících realitních makléřů, kteří se učí postupem – pokus x omyl, velká část z nich tak kvůli nezdaru obor rychle opustí. Právě proto jsem přišla s projektem Realitního Marketingu, nabízím tak ostatním pomoc a rady, jak být v oboru úspěšnými“.

Dnes patří mezi klienty Ivy firmy, advokátní kanceláře, developerské společnosti. Větší část zakázek dnes tvoří komerční nemovitosti. Mezi nejvýznamnějšího klienta dodnes patří Evropsko-Ruská Banka, pro kterou zprostředkovala koupi budovy, ve které má banka sídlo.

Iva má sen, který touží prostřednictvím Realitního Marketingu časem realizovat, a tím je kompletní změna přístupu makléřů k prodeji nemovitostí, což by celkově změnilo a zjednodušilo realitní trh v celé České republice.