Chování uživatelů realitních serverů

Minulý týden jsem uveřejnila grafy týkající se návštěvnosti realitních serverů v ČR a slíbila pokračování. Dnes jsem pro Vás připravila grafy na téma chování jejich uživatelů.

V prvním grafu vidíte průměrně strávený čas reálného uživatele v minutách. Sreality zdrcujícím způsobem porazily svými průměrnými 65 minutami ostatní servery, z čehož vyplývá, že uživatelé se cítí při hledání informaci komfortně a jsou spokojeni po obsahové stránce.

Na druhém místě se s polovičním! časem okolo 30 minut překvapivě umístil server Bezrealitky.cz a teprve následují ostatní. Ten propastný rozdíl mezi Srealitami a ostatními servery mě velmi překvapil.

průměrný čas v minutách reálného uživatele

Druhý graf přináší informaci, kolik procent uživatelů si data zobrazilo přes mobilní připojení. Je vidět, že procenta rovnoměrně narůstají skoro na všech serverech, což jasně souvisí s nárůstem používání chytrých telefonů. Procenta určitě vypovídají o tom, jak komfortně server mobilní připojení uživateli umožňuje, a malinko vypovídá o připravenosti realitních serverů na současné trendy. Tady mě ohromil server Bezrealitky.cz, který za jeden rok dokázal zvýšit tyto hodnoty z 10% na neuvěřitelných skoro 30%. Bohužel Sreality, Idnes a Realitymix se mohou pochlubit nejhorším umístěním v rozmezí 5-7%.

procento mobilních zobrazení na realitních sereverech

 

 

Těším se, jak stejné grafy uveřejním za rok. Připomínám, že při jejich výrobě jsem vycházela ze zdrojů nezávislého monitoringu NetMonitor.cz, a doufám, že příští rok zde budou k dispozici data i dalších realitních serverů.

Iva Kouklová